PolishEnglishFrenchGermanRussianSwedishDanish

Podsumowanie projektu „Sztuka w służbie ducha i ciała” - 17 czerwca 2017, godz. 16.00, RCK2017-06-17

Zapraszamy na podsumowanie projektu „Sztuka w służbie ducha i ciała” dnia 17.06.2017, sobota, godz. 16.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Podsumowanie projektu będzie miało charakter wernisażu prac powstałych podczas zajęć rękodzielniczych i fotograficznych. Zostanie także zaprezentowany kalendarz „Piękno w chorobie i mimo choroby”. Następnie zaprosimy widzów do sali widowiskowej na monodram „V” Moniki Wachowicz - aktorki Teatru A PART z Katowic (dla widzów dorosłych). 

W ramach projektu „Sztuka w służbie ducha i ciała” zorganizowaliśmy zajęcia artystyczno - terapeutyczne adresowane do osób chorych onkologicznie. które trwały od  27 marca 2017 do chwili obecnej. Przeprowadzili je: rękodzieło - Izabela Korpa-Jarosz, joga - Aneta Mikulska, fotografia - Maciek Leśniak i psychoterapia - Wojciech Montwiłł. Zajęcia miały charakter otwarty, bezpłatny, by każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Działania artystyczne były rodzajem terapii przez sztukę, miały skłonić chorych do wyjścia z domu, podnieść ich jakość życia, wiarę w siebie i własne talenty, pokazać im nowe perspektywy, dać poczucie wspólnoty i wsparcia oraz rozbudzić aktywne uczestnictwo w kulturze. Powyższe zajęcia artystyczno - terapeutyczne reprezentowały podejście holistyczne, wzmacniające uczestników zarówno od strony duchowej jak i fizycznej.

Monodram „V” jest prezentem dla Fundacji od naszej przyjaciółki Moniki Wachowicz, aktorki i tancerki Teatru A PART. Spektakl „V” to jej autorskie solo, z pogranicza teatru emocji, ciała oraz tańca. V w świecie bohaterki staje się podróżą do przeszłości, niespieszną wędrówką, zmierzeniem się z samotnością, stratą i powolnym ,,oswajaniem się” z tym. 

Reżyseria, scenariusz, choreografia, przygotowanie kostiumu oraz scenografia:
Monika Wachowicz
Muzyka: zespół Murcof, utwór: Casta Diva" Maria Callas
Aranżacja muzyczna: Mirosław Matyasik
Czas trwania spektaklu: 45 min
Współprodukcja: Stowarzyszenie Teatralne A PART
Obraz: Grzegorz Dańko


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.